GELİN SAÇI

GELİN SAÇI

Gelin saçı ve aksesuarı en özgür olduğunuz konulardan biri. Damat yaka çiçeğinde tercih edeceğiniz çiçeklerden bir taç tasarlayabilirsiniz. İnci detaylı, taşlı gelin taçları da sıklıkla tercih ediliyor. Kullanacağınız küpe, bileklik ve kolye ile uyumlu takılar da kullanabilirsiniz. Ufak detaylar ile daha şık görünmeniz mümkün. Yaprak desenleri, çiçeklerle tokaları topuzunuzun yanına iliştirebilirsiniz. Dalgalı saçlarınızın arasında pırıltılı zincir ve taş aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Gelinliğinizde taş detaylara yer verdiyseniz gelin saçında daha sade aksesuarlar seçebilirsiniz. Zarif bir gelin tacı sizin için hoş bir dokunuş olabilir. Görkemli bir görüntü istiyorsanız uzun duvak seçimleri, iri pırıltılı taçlar sizin de dikkatinizi çekecektir.

Topuz Gelin Saçı Modelleri

Topuz gelin başını uzun saç modellerinde önermişken hemen detaylandırmak istedik. Özellikle yaz ve bahar mevsimlerinde konforundan ödün vermek istemeyen gelin adaylarının ilk tercihi bu oluyor. Klasik modellerin yanı sıra son zamanlarda dağınık modeller ön plana çıkıyor. Hafif toplanmış gelin tacı ve duvakla uyumlu bu modeller oldukça modern duruyor. Tercih edeceğiniz çiçekli taç, incili bantlar zarafetinizi bir adım daha öne taşıyacaktır. Özelikle yuvarlak, dikdörtgen yüz tipindeki gelin adayları rahatlıkla topuz modelleri seçebilir. Örgü detayları ve dalgalar ekleyerek farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Tesettür Gelin Başı Modelleri

Gelin saçı konusunda en meşakkatli olan seçimlerden biri de tesettür gelin başı. Seçimlerinizi daha kolay hale getirmek için size birkaç önerimiz olacak. Öncelikle yüz tipinize uygun bağlama tekniğini belirlemelisiniz. Yuvarlak yüzlü gelin adaylarını dolgun yüz hatlarını daha ince ve uzun gösterecek seçenekleri değerlendirmelidirler. Makyaj ile gözlerini ön plana çıkarmaları daha doğru bir seçimdir. Kare ve üçgen yüz hatlarına sahip gelinler ise yüz hatlarını yumuşatacak bağlama şekillerini tercih edebilir.

Şifon tüller ve gelin taçları ile kusursuz bir tesettür gelin başı modeli belirleyebilirsiniz. İnci işlemeler, dantel duvak seçeneklerini listenize eklemenizi öneriyoruz. Canlı çiçekler, demonte nikah kepleri de farklı bir görüntü sunmanızı sağlayacaktır.