KALICI OJE - MEDİKAL MANİKÜR PEDİKÜR

KALICI OJE - MEDİKAL MANİKÜR PEDİKÜR

Kalıcı oje uygulaması; yoğun iş temposuna sahip, oje sürmeye ve manikür yaptırmaya zamanı olmayan, genellikle aynı renk ojeyi tercih eden kadınların oldukça tercih ettiği bir uygulamadır.

Standart ojeler belli bir süre için ilk görünümünü korurlar. Fakat ev ve iş temposu nedeniyle çok çabuk zarar görürler. Soyulan ojelerin görünümü hoş olmadığı için sürekli ojeleri silip yeniden sürmek zorunda kalırız. Bu da azımsanmayacak ölçüde zamanımızı alır. Kalıcı oje; tırnakta uzun süre herhangi bir deformasyona uğramaksızın kalıcılığını koruyan bir uygulamadır.
 

Kalıcı oje uygulaması ile çok uzun süre ojelerde çıkma ya da bozulma olmaz. Düzgün, pürüzsüz, parlak ve bakımlı bir görünüm elde edilir. Tırnak kusurlarını kapatır. Kalıcı oje tırnaklarınıza hava ve su geçmesini engellemediği için tırnaklarınıza zarar vermez ve sararma yapmaz.

Kalıcı oje özel ve tırnaklarınıza zararı olmayan, güvenle kullanabileceğiniz malzemelerden üretilmiştir. UV ışınları ile ojelerin kalıcılığı arttırılır ve böylelikle ojelerin kullanım süresi uzamış olur. Kalıcı oje uygulaması için özel cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sayesinde oje tırnak üzerine yapışır ve daha sonra kurutulur. Kalıcı oje özel makineler ile yapıldığı için bu işlemi evde yapmanız mümkün değildir. Güvenilir bir güzellik merkezinden randevu almanız en doğrusu olacaktır.

Günümüzde kullanılan manikür ve pedikür şekilleri sulu ve susuz yöntemler olmak üzere ikiye ayrılıyor. Güzellik salonlarında ve kuaförlerde yaygın olarak  klasik sulu manikür tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra medikal (kuru) manikür pedikür de gün geçtikçe popülerleşmektedir.

Sen de manikür ve pedikür yaptırırken hala eskisi gibi klasik sulu yöntemleri tercih ediyor olabilirsin. Ama medikal (kuru) manikür-pedikürle tanıştığında bir daha sulu manikür-pedikür yaptırmak istemeyeceksin. Medikal manikür-pedikürde elektrikli törpü kullanılarak hijyenik ve pratik bir tırnak bakımı yapılıyor. Medikal manikür-pedikür yapılırken her aşamada ucuna farklı bir freze ucu takılan elektrikli törpüler kullanılıyor. Bu sayede hem el hem de ayak tırnaklarda kusursuz bir görünüm elde ediliyor. Manikür pedikür uzmanları elektrikli törpü ile yaptıkları işlemlerin ardından cildi ve tırnakları besleyen tırnak yağları ve kremler kullanarak bakım işlemini tamamlıyor.

Medikal (Kuru) Manikür – Pedikür Nedir?

Medikal manikür-pedikür, klasik yöntemin aksine su kullanılmadan yapılıyor. Bu yöntemde kuru uygulama yapıldığı için tırnak etlerinin su içinde yumuşatılması gerekmiyor. Bu sayede klasik manikür-pediküre göre daha hızlı bir şekilde uygulanan kuru manikür-pedikür; tırnak ve tırnak etlerinin ihtiyaç duyduğu bakımı daha kısa sürede sağlıyor. Kuru manikür-pedikürle hem tırnaklarda var olan çeşitli problemler gideriliyor hem de daha şık ve kusursuz bir görünüm elde ediliyor.

Medikal Manikür-Pedikür Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Medikal manikür-pedikür için olmazsa olmaz özel freze uçları bulunan elektrikli törpüdür. Elektrikli törpü freze ucunu döndürerek ölü tırnak etlerinin kolayca temizlenmesini sağlar. Kuru manikür-pedikür uygulamasında uzmanlar el ve ayakları su içerisinde bekletmez böylece direkt olarak manikür-pedikür işlemine başlayabilirler. Medikal manikür-pedikür işlemlerinin eğitimli uzmanlar tarafından yapılması önemlidir. Aşamları ise şu şekildedir;

  • İlk önce uzman tırnağın şekline göre kronk ile kütiküller iter. Bu sayede hem tırnak boyunun daha uzun görünmesini sağlar hem de kalıcı oje gibi uygulamalar için gereken alanı kusursuz bir şekilde oluşturur.
  • Kütiküller itildikten sonra uzman elektrikli törpünün sivri freze ucuyla işleme başlar. Bu aşamada uzman tırnağın dip kısmında ve her iki yanında yer alan tırnak etlerini nazikçe temizler.
  • Daha sonra ise top şeklindeki freze ucuyla temizleme işlemine devam eder.
  • Bu aşamadan sonra eğer gerekiyorsa tırnak etleri, yan taraftan başlanarak çok ince bir şekilde kesilir.
  • Kesme işleminden ardından hafif pürüzler oluştuysa uzman freze ucuyla tekrar uygulama yapar.
  • Son olarak isteğe göre silikon freze ucuyla tırnak parlatılarak manikür-pedikür işlemi tamamlanır.