Cilt bakımının yararları nelerdir?

Kendi cildinize özel ürünler ile cilt bakımı rutinleri oluşturmak sağlığınız açısından oldukça yararlıdır. Örneğin kuru cildinize nem sağlayacak ürünler kullanmak yüzünüzdeki pul pul dökülen deriyi yok eder ve cildinizi daha canlı bir hale dönüştürür. Aynı şekilde aktif sivilceler ile baş etmeye çalışıyorsanız akne önleyici temizleyicileri cilt bakım rutininize ekleyebilir ve ileride oluşacak aknelere önceden çözüm bulabilirsiniz.

Ne sıklıkla cilt bakımı yapılmalıdır?

Cilt bakımını hangi aralıklar ile yapmanız gerektiği konusunda belirli bir süre vermek doğru değildir. Kuru ciltlerin kullanması ve yapması gereken bakımın süresi ayrı, akneli ciltlerin ayrıdır. Bu konuda doktorunuza danışabilir ya da cilt bakım ürünlerinizi temiz ettiğiniz alanlardan bilgi alabilirsiniz. Önemli olan gerekli bakımı düzenli şekilde uygulamaktır. Örneğin akneye meyilli bir cildiniz varsa ve cilt bakım ürününüz sizlere haftalık kullanım talebi sunuyorsa buna uymanız gerekir. Birçok cilt bakım ürünü düzenli kullanım ile etkisini aktif şekilde göstermektedir.

Peeling gözenekleri açar mı?

Kirli hava, makyaj kalıntıları ve daha birçok şey gözeneklerimizi tıkar. Tıkanan gözenekler etkili temizlenmediği süreçte sivilce oluşturmaya başlar. Bu nedenle gözeneklerimizi temiz tutacak etkili ürünler kullanmak çok önemlidir. Peeling kullanarak gözeneklerinizi temizleyebilirsiniz. Tanecikli yapıları ile peelingler, hem ölü derileri temizler hem de gözenekleri!

Kalıcı Oje Ne Kadar Dayanır?

Kalıcı oje; bakımları doğru yapıldığı takdirde 1 ay kalıcılığını koruyacaktır.

Kalıcı Oje Zararlı Mıdır?

Kalıcı oje uygulamasında tırnağa zarar vermeyen ürünler kullanılır. Ayrıca kullanılan ürünler tırnaklarınıza hava ve su geçmesini engellemediği için tırnaklarınıza zarar vermez ve sararma yapmazKalıcı oje uygulaması uzman kişiler tarafından, güvenilir bir güzellik merkezinde uygulandığı takdirde zararlı değildir.